Zpět

Historické autobusy v Českém ráji

Historický autobus Historický autobus Historický autobus


Jízdní řád



Termíny 3., 17. a 31. července

StaniceOdjezdPoznámka
Semily10:52příj. zvláštního vlaku 10:45
Kozákov, rozhledna11:07-11:10
Semily11:25-11:35odjezd zvláštního vlaku 11:30
Kozákov, rozhledna11:50
Železný Brod, žst.12:10
Malá Skála, na Labi12:25
Turnov, Hrubý Rohozec12:35
Turnov, term. u žst., st. Z12:40-14:00zvláštní vlak 12:18-13:26
Malá Skála, na Labi14:15
Rychnov u Jablonce n.N.14:35-14:55příj. zvláštního vlaku 14:44
Kopanina, rozhledna15:10
Rychnov u Jablonce n.N.15:25-15:40odjezd zvláštního vlaku 15:46
Jablonec n.N, U Balvanu15:55
Jablonec n.N., aut. n.16:00


Termíny 14. a 21. srpna

StaniceOdjezdPoznámka
Semily10:52příj. zvláštního vlaku 10:45
Kozákov, rozhledna11:07-11:10
Semily11:25-11:35odjezd zvláštního vlaku 11:30
Kozákov, rozhledna11:50
Železný Brod, žst.12:10
Malá Skála, na Labi12:25
Turnov, Hrubý Rohozec12:35
Turnov, term. u žst., st. Z12:40-13:30zvláštní vlak 12:18-13:52
Karlovice, Sedmihorky13:37
Karlovice, Radvánovice13:39
Hrubá Skála, Borek13:42
Rovensko pod Troskami13:50-14:45příj. zvláštního vlaku 14:30
Hrubá Skála, Borek14:50
Troskovice, Tachov, Trosky14:55
Hrubá Skála, Vidlák15:00
Hrubá Skála, Borek15:05
Rovensko pod Troskami15:10-16:00odjezd zvláštního vlaku 15:37
Hrubá Skála, Borek16:05
Karlovice, Radvánovice16:08
Karlovice, Sedmihorky16:10
Turnov, term. u žst., st. Z16:20

Jízdné



Dospělí | 40 Kč/jedna jízda.
Děti 6-15 let, senioři 65+, ZTP | 20 Kč/jedna jízda
Děti do 6 let zdarma.
Přeprava kočárků do vyčerpání kapacity.

O autobusech



Na linkách se vystřídají autobusy Škoda RTO z roku 1972, Škoda RTO Jelz z roku 1968 a ŠL11 Turist z roku 1972. Autobusy Škoda RTO jsou dvounápravové trambusové autobusy poháněné stojatým motorem LIAZ. Jejich výroba probíhala od roku 1956 až do roku 1972. Autobus ŠL 11 má již samonosnou skříň a ležatý motor LIAZ je umístěn pod podlahou vozu. Autobusy byly vyráběny do roku 1981.



Tipy na výlet



Semily - Od motorového vlaku vás v Semilech odveze autobus na Kozákov, kde můžete buď vystoupit, a vyrazit odtud na výlet, nebo můžete vyšplhat na rozhlednu a za chvíli pokračovat autobusem na Malou Skálu nebo do Turnova. Pokud se chcete autobusem jen projet, můžete se ihned vrátit do Semil zpět k vlaku.


Rychnov u Jablonce nad Nisou - Z Rychnova si můžete udělat autobusem projížďku k rozhledně Kopanina a zase zpět k vlaku.


Rovensko pod Troskami - Z Rovenska pod Troskami vyrazí autobus na okruh kolem dominanty Českého ráje - zříceniny hradu Trosky.